Prohlídky Plzeňského historického podzemí pro školy

Školní skupiny v Plzeňském historickém podzemí vítá a připravili jsme pro ně níže uvedený speciální ceník.

Prohlídku pro Vaši třídu si můžete rezervovat na libovolný čas během otevírací doby. Poslední objednaná prohlídka za standardní vstupné začíná vždy 1 hodinu před koncem otevírací doby.

Prohlídky mimo otevírací dobu Plzeňského historického podzemí jsou možné na základě předchozí dohody a za příplatek dle aktuálního ceníku.

Speciální prohlídka podzemí s plzeňskými legendami

Pouze pro Vás, školní skupiny, jsme připravili zpestřenou prohlídku plzeňským pozdemím, která Vám poodhalí Plzeň i v jiném světle. Během prohlídky zazní legendy o založení města Plzně, o pobytu Žižky v Plzni, o dobytí města Masfeldem a mnoho dalších. Navíc se dozvíte i další zajímavé informace o historii Plzně a jejím založení či poznáte život středověkých obyvatel města Plzně.

Přijďte se žáky a zpestřete školní výuku naučnou prohlídkou podzemí. Těšíme se na Vás.

Praktické informace o prohlídce pro školní skupiny

  • Délka prohlídky je cca 50 minut.
  • Prohlídka je pouze s průvodcem a výklad je možný v češtině, angličtině nebo němčině.
  • Maximální velikost skupiny je 20 osob. Pokud bude Vaše skupina větší, bude rozdělena na několik částí.
  • Celoročně doporučujeme do podzemí teplejší oblečení, teplota se pohybuje okolo +6 °C.
  • Parkování autobusů je možné zdarma v areálu Plzeňského Prazdroje (cca 10 min. chůze) nebo za poplatek vedle parkovacího domu Na Rychtářce (2 min chůze).
  • Možnost speciální prohlídky podzemí s plzeňskými legendami. Během prohlídky zazní legendy o založení města Plzně, o pobytu Žižky v Plzni, o dobytí města Masfeldem a mnoho dalších. Navíc se dozvíte i další zajímavé informace o historii Plzně a jejím založení či poznáte život středověkých obyvatel města Plzně.

Rezervace prohlídky pro školní skupiny

  • Prohlídku si můžete rezervovat pomocí rezervačního formuláře, telefonicky, faxem nebo emailem minimálně tři pracovní dny před uskutečněním návštěvy.
  • Při zpoždění skupiny je nutné toto zpoždění nahlásit na telefonním čísle +420 377 235 574 nebo +420 724 618 357 . Průvodce čeká na skupinu 30 minut po smluveném termínu, po uplynutí této doby účtujeme skupině za každou započatou hodinu 150,- Kč.

 

Speciální ceník prohlídek pro školní skupiny (pouze ZŠ a SŠ)

platný od 1. 4. 2016
Okruh
Délka
Cena

Plzeňské historické podzemí

50 min.

40 Kč

Speciální ceník prohlídek pro školní skupiny

platný od 1. 4. 2017
Okruh
Délka
Cena

Plzeňské historické podzemí

50 min.

50 Kč

VÝUKOVÉ PROGRAMY PIVOVARSKÉHO MUZEA PRO ŠKOLY

Prohlídku Plzeňského historického podzemí vhodně doplňují výukové programy,  které Pivovarské muzeum pořádá pro žáky základních a středních škol:

Školním skupinám také doporučujeme navštívit klasickou prohlídku Pivovarského muzea.

Chystané akce

4.5.2017 - 31.12.2017

Výstava Plzeňské hospody aneb Z pivovaru za štamgasty

Jedinečná výstava v Pivovarském muzeu v Plzni na téma Plzeňské hospody aneb Z pivovaru za štamgasty zahrnuje všechny oblasti týkající se pohostinství v Plzni z konce 19. a počátku 20. století. Mezi tématy jsou zahrnuty i společenský a spolkový život v Plzni, výletní hostince, vinárny, kavárny, hotely a mnoho dalšího.

více ...

25.11.2017 - 19.12.2017

Soutěž o nejkrásnější vánoční perníček

Přineste nám své nejpodařenější perníčkové výtvory v období od 25. 11. od 10:00 hodin do 19. 12. 2017 do 12:00 hodin na recepci Pivovarského muzea v Plzni a zaregistrujte se. Vyhrát můžete hodnotné ceny a navíc každého soutěžícího, staršího 18 let, odměníme pivem Pilsner Urquell.

více ...

Užitečné odkazy

16.8.2011

Restaurace v Plzni

Šenk Na Parkánu

16.8.2011

Hotely a ubytování v Plzni

Courtyard Marriott

16.8.2011

Město Plzeň

Visit Plzeň

16.8.2011

Plzeňský kraj

logo-turisturaj